Katı Yakıtlı Kazanlar İçin Kontrol Cihazları

BTC7-2300.W

Katı Yakıtlı Kalorifer Kazanları İçin Kontrol Cihazı

  • Fan ve sirkülasyon pompası için sıcaklık set değeri
  • Yakıt motoru için YÜKLEME  ve BEKLEME zaman ayarı
  • 3 röle çıkışı

          Redüktör Motor çıkışı

          Fan Çıkışı

          Pompa Çıkışı

  • Oda termostat girişi
  • Termik ve 2 adet alarm girişi
  • Kömür bittiği zaman fan ve pompa otomatik durdurulur ve hata mesajı verilir. Sistemin çalışması için cihaz üzerinde arızanın silinmesi gerekmektedir.

Kazan suyu sıcaklığı kullanıcı tarafından girilen değerden düşük ise fan ve redüktör motoru çalıştırılarak yakıt yüklemesi yapılır. Kazan suyu sıcaklığı kullanıcı tarafından girilen değere ulaştığında veya üzerine çıktığında fan ve redüktör motoru kapatılarak yakıt yüklemesi durdurulur. Kazan suyu sıcaklığı soğumaya başladığında kullanıcı tarafından girilen set değerinin altına düştüğünde fan ve redüktür motoru çalıştırılarak yakıt yüklemesi tekrar başlatılır.

 

Redüktör motoru ile yakıt yüklemesi kullanıcı tarafından girilen yükleme ve bekleme zamanları dikkate alınarak yapılır. Redüktör motoru yükleme zamanı kadar çalıştırılır, bekleme zamanı kadar kapatılır.

 

Pompa, kazan suyu sıcaklığı kullanıcı tarafından girilen değere ulaştığında veya üzerine çıktığında çalıştırılır. Kazan suyu sıcaklığı kullanıcı tarafından girilen değerden düşük ise çalıştırılmaz.

 

Yakıt bitti arızasının gözlenmesi seçili ise kazan suyu sıcaklığı belirlenen değere kadar ısınmış ve daha sonrada belirlenen sıcaklık değerinin altına düşmüş ise "Yakıt bitti" ikazı verilir. "Yakıt Bitti" ikazı cihaz üzerinde sesli ve ışıklı olarak bildirilir. Bu durumda pompa, fan ve redüktör motoru kapatılır. Yakıt bitti arızası gözlenmesi iptal edilmiş ise yakıt bitti ikazı verilmez.

 

Yakıtın sıkışması durumunda redüktör motoruna bağlı termik üzerinden alınan bilgi ile yakıt sıkışması ikazı oluşturulabilir. Bu durumda pompa, fan ve redüktör motoru kapatılır.

 

Bize Ulaşın

 

EMKS Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.

Akşemsettin Mah. Devlet Bahçeli Bulvarı

No:169/A-B Tarsus/Mersin

 

Tel:0(324) 614 30 07 - 0(324) 614 30 08

Mobil:0552 351 17 14

Faks:0(324) 614 30 09